Emlak sektöründe yabancılara vatandaşlık teşviği

1 milyon dolarlık gayrimenkul alımlarında yabancı yatırımcıya
Türk vatandaşlığı veren yönetmelik gayrimenkul sektöründe destek buldu. Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, “Gelişmiş batı ülkelerinin uyguladığı yöntemin Türkiye gayrimenkul sektörüne önemli desteği olacaktır” dedi.

“Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte 3 yıl satılmaması şerhi şartı ile 1 milyon Dolar’lık gayrimenkul alımlarında yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilecek. Uygulamaya emlak sektöründen destek mesajları gecikmedi. Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz,

“Gelişmiş Batı ekonomilerinin birçoğunda benzeri düzenlemeler uzun bir süredir uygulanmaktaydı. Hükümetimizin konuyla ilgili düzenlemesini özellikle ekonomik sonuçları bakımından faydalı buluyoruz. Gayrimenkul sektörü için önemli bir destek olacaktır” dedi. Yılmaz şunları ekledi: “Bu aydan itibaren Körfez ülkelerinden başlayarak yurtdışında düzenleyeceğimiz birçok toplantıyla konuyu yabancı yatırımcıların gündemine taşıyacağız ve 2017 yılı boyunca konunun popülaritesini kaybetmeden gündemde kalması için toplantı ve etkinlikler düzenleyeceğiz”.

Dokun, hemen ara:
0212 244 45 45
English